
12 лв. 264 стр. 14.5x21.5 см меки корици черно-бели илюстрации превод: Борис Парашкевов художник: Пламена Тодорова редактор: Василка Ванчева ISBN: 978-954-357-010-2
|
 |
НИБЕЛУНГИТЕ
Разцвет и заник на един могъщ народ
Аугусте Лехнер
Рицарски турнири, царе и царици в златотъкани одежди, могъщи герои и красиви благородни дами, справедливи битки на достойни мъже и нежна всеотдайна любов – изпод перото на Аугусте Лехнер Средновековието оживява с цялото си великолепие и романтиката на едно безвъзвратно минало славно време. Но и с тъмните страсти, развихрящи се под тежките каменни сводове на непревземаемите крепости – с предателства, подли убийства и изпепеляваща жажда за мъст, довела до гибелта на най-доблестните мъже от един народ.
Австрийската писателка Аугусте Лехнер (1905 - 2000) е пресъздала ,,Песен за нибелунгите”, един от бисерите на немската средновековна литература, с изключителна вещина и с усет за езика на децата. В основната част от творчеството си авторката претворява произведения от древността и Средновековието в съвременни, изпълнени с напрежение творби, като запазва изцяло съдържанието и характера на образите. Нейният талант да доближи отминали епохи до душевността на младите хора й донася световно признание и награди, сред които Австрийската държавна награда и Европейската награда за юношеска литература.
След излезлите вече ,,Нибелунгите”, ,,Крал Артур”, ,,Парцифал”, ,,Илиада” и ,,Одисея”, издателство ,,Емас” ще поднесе на своята публика още произведения на Аугусте Лехнер - последното произведение от троянската трилогия - ,,Енеида”, както и ,,Херкулес” и ,,Дон Кихот”.
|